poex T80

ISO 3451-1:2019 ve ASTM D5630 standartlarına göre yapılan laboratuvar testlerinin yüksek kapasite verileri sunduğu poex T80 aynı yöne dönen çift vidalı ekstrüder piyasaya sürüldü.

Üretilen poex T80 ekstrüderlerinin bazı yardımcı ekipman ve bileşenleri Brabender dozajlama sistemleri, MAAG su altı kesim sistemi, Elin su soğutmalı stator motorlar, Zambello redüktör ve Mayr tork limitörler olarak öne çıkıyor. L/D oranı 52-60, vida çapı 80 mm, Do/Di oranı 1,63; yüksek aşınma dayanımlı kaliteli çelik malzemeler ve yüksek kaliteli işçilik, poex T80 ekstrüderleri, kompaund uygulaması ve proses malzemelerine bağlı olarak 1400-1600 kg/saat kapasite sağlamaktadır.

Talk veya kalsiyum karbonat oranı %83’e kadar olan bu yüksek dolgulu polietilen veya polipropilen kompaundlar, örneğin taşıma torbaları, çuvallar veya yapı filmleri için şişirme film üretiminde kullanılabilir. Mükemmel karıştırma özellikleri ve benzersiz lojistik ve ekonomik faydalar sunan yüksek konsantrasyondaki işlevsel katkı maddeleri, yüksek dolgulu kompaundların film ve levha üretiminde masterbatch olarak giderek artan şekilde kullanılmasını sağlar.

Ayrıca, bu uygulamalar için degazörlerin (gaz atma sistemi) tipi ve sayısı önemlidir. Dolgu maddesi eklenmesi otomatik olarak karışım arasında hava barındırabilir; bu hava, üç atmosferik degazör sistemi ve bir vakum degazör aracılığıyla proses bölgesinden uzaklaştırılır. Vida geometrisinin besleme, gazdan arındırma ve karıştırma bölgelerinin özel tasarımına göre ayarlanması gerektiği açıktır. İyi homojenize edilmiş ancak yüksek viskoz erimeyi granüle etmek için gereken erime basıncı, ekstrüderin çıkışına yerleştirilen dişli pompa aracılığıyla sağlanır. Sonrasında gelen su altı kesim sistemi ise nihai polimer granüllerini üretir.

poex ekstrüderlerinin odaklandığı bir diğer konu ise biyoplastikler olarak dikkat çekiyor. Polimer Teknik, şeker kamışı temelli mineral dolgulu biyolojik olarak parçalanabilir malzeme üretebilen, gravimetrik dozajlamalarla birlikte poex T80 çift vidalı ekstrüzyon makinesi de piyasaya sürdü.

Ayrıca, özellikle yüksek hacimli besleme için ana beslemede optimal olarak dengelenen ve özel vida kanatlarına sahip vida boşluğunun büyük bir kısmı için düşük termal stres sağlayan poex T80 aynı yöne dönen çift vidalı ekstrüder, bu gibi çok hassas prosesler için de uygundur.

Teknik Özellikler

VİDA (mm) : 72, 73, 75, 80
L/D : 36 –56
TOPLAM GÜÇ : 300-720
VİDA HIZI (rpm) : 500,600,1000,1200

Uygulama Alanları

  • Mühendislik Polimerleri
  • Yüksek Dolgulu Kompaund
  • İleri Düzey Geri Dönüşüm
  • Toz Boya
  • Gıda Ekstrüzyon
Makine Fotoğrafları