Hakkımızda

Polimer Teknik poex markası ile daha önce Türkiye’de üretimi yapılmamış olan çift vidalı ekstrüder hatlarının üretimini yapmak üzere 2007 yılında kuruldu. Firmamız, homojenizasyon ve dispersiyonun istendiği, katma değeri yüksek mühendislik plastiklerinin, özel kimyasalların, gıda, ilaç, toz boya, sıcak tutkal üretimi için ihtiyaç olan aynı yöne dönen çift vidalı ekstrüderler, ekstrüder ekipmanları ve yedek parçalarının imalatını kompaund sektörünün hizmetine sunmaktadır.

Global plastik işleme makineleri pazarında Uzakdoğu ülkeleri ile Batı Avrupalı makine üreticileri arasında kaliteli ve rekabetçi maliyet/fiyat politikası ile kompaund sektörünün genç oyuncusu olarak her geçen gün Türkiye’de ve dünyada önemli projelere imza atmaktadır.

Ürettiği estetik ve inovatif ekstrüderler ile kompaund ekstrüderleri pazarına yeni bir heyecan kazandıran Polimer Teknik, 2019 yılında Belarus’un kamu iştiraki olan petrokimya şirketine hazırlanan özel teknik şartlarda iki ekstrüder hattı üreterek poliamid kompaund üretimine sunmuştur. Firmamız ayrıca Avrupa Birliği üyesi ülkelerde bulunan bazı makine üreticilerine OEM makine ekipmanları üreterek no-name olarak satışını gerçekleştirmektedir.

Sektörün vizyonunu ileriye taşımak için ve müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda yeni ürün geliştirme ve ürün kalitesini bilimsel testlerle desteklemeye önem veren Polimer Teknik’in faaliyet gösterdiği alanda pek çok patentli ürünü de bulunmaktadır.

Kuruluşundan günümüze 3 kıtada 20’den fazla ülkede çalışan poex ekstrüder hatları ile markamıza güvenen müşterilerimizin katma değerli üretim yaparak karlılıklarını artırmayı görev edinmiş bulunmaktayız.