NPP Polyplastic ve Polimer Teknik’ten işbirliği anlaşması

Rusya’nın lider kompaund üreticisi NPP Polyplastic, aynı yöne dönen çift vidalı ekstrüderler üreticisi Polimer Teknik’i mevcut ve gelecekteki üretim tesisleri için makine ve ekipman tedarikçisi olarak görüyor.

Polimer Teknik’in Bursa’da yer alan tesisinde bir araya gelen NPP Polyplastic Genel Müdürü Alexander Pavlov ile Polimer Teknik Genel Müdürü Ersel Filiz ileriye dönük projeksiyonlar için iş birliği anlaşması imzaladı.

Dost ülkelerden tedarikçilerle etkileşim kurulması gerekliliğine dikkat çeken NPP Polyplastic Genel Müdürü Pavlov; “Rus kompaund üreticilerinin yaptırım baskısı, Batı ülkelerinden makine ve ekipman ithalatı yasağı karşısında Polimer Teknik bizim için önemli bir partner olacak. Mühendislik endüstrisi gelişiyor, bu da sorunsuz bir üretim süreci sağlamak adına kritik önem taşıyor. Düzenli olarak pazara gelişmeler sunan ve çözümlerini sürekli geliştiren Polimer Teknik’in yeteneklerini ve potansiyelini takdir ediyoruz. İş birliği anlaşmamızın bir sonraki adımı şirketlerimiz arasında üretim ekipmanlarının tedariği için bir sözleşme daha imzalamayı planlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Rusya’nın önde gelen kompaund üreticisi NPP Polyplastics ile iş birliğinin büyük önem taşıdığını ifade eden Polimer Teknik Genel Müdürü Ersel Filiz; “Bu tür bir etkileşim, yalnızca bilimsel ve teknik faaliyetler ile poex ekipmanlarının Rusya pazarında yer alması açısından deneyimlerimizin paylaşılmasına izin vermeyecektir ayrıca Rusya-Türkiye endüstriyel bağlarının güçlendirilmesi üzerinde olumlu bir etki yaratacaktır. Ülkelerimiz arasında plastik işleme sektöründeki stratejik ortaklığın geliştirilmesi diğer sektörler için de örnek olacaktır” dedi.

Polipropilen bazlı polimer kompaundlarına yönelik talebin 2024-2026’da yüzde 11’e çıkacağını öngören NPP Polyplastic temsilcileri, Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın Konsolide Kalkınma Stratejisi’nde belirttiği imalat sanayiindeki yoğun büyümeye uygun olarak ekonomik toparlanmanın devam etmesi beklendiğinin altını çizdi.

for English;

NPP Polyplastic and Polimer Teknik Sign Cooperation Agreement

для русского;

НПП «ПОЛИПЛАСТИК» и POEX подписали меморандум о сотрудничестве