Dozajlama Sistemleri

poex dozajlama sistemleri, farklı kimyasal ve fiziksel özelliklere sahip çeşitli hammaddelerin yüksek hassiyetle volumetrik ve gravimetrik dozajlanması için tasarlanmış ekipmanlardır. Beslenmesi hedefl enen ürünler, granül, toz, çapak, fleks hatta tahıl dahi olsa, poex size bunları mükemmel bir şekilde dozajlayabileceğiniz besleme sistemleri sunar. Ayrıca poex sıvı ürünlerin beslenmesi için de dozajlama sistemleri sunar. Sıvı dozajlamalar, aynı katı ürünlerde olduğu gibi sıvı ürünlerin de kesintisiz volumetrik veya gravimetrik akış kontrolü sağlar. Yüksek doğrulukta besleme sağlayan gravimetrik sıvı beslemeler, süspansiyon veya platform tip hassas terazileri ünitesi, dozajlanacak sıvıya uygun pompa ve tanktan oluşur. Sıvılar dozajlamalarda, beslenecek sıvı madde ve uygulama için çok çeşitli pompa ve tanklar kullanımaktadır. Diyaframlı pompalar veya dişli pompalar gibi çeşitli besleme pompaları, malzemeye ve gerekli besleme kapasitesine göre seçilir.

poex dozajlama sistemleri, katı malzemelere yönelik esnek duvarlı ve pedallı besleme teknolojisi sunar. Esnek iç duvarlara pedallar yardımıyla dışarıdan masaj uygulanır ve böylelikle toz malzemelerin köprü yapmadan rahatlıkla beslenmesi sağlanır. Böylece optimum dozajlama garanti altına alınır. Farklı sektörlerdeki birçok imalatçı, katı malzemelerinin güvenilir bir şekilde dozajlanması açısından kanıtlanmış bu besleyici teknolojisine güvenmektedir. Farklı boyut, tip ve çaplarda vida modelleriyle, dozajlamaların hedeflenen prosese uygun hale getirilmesi mümkündür. poex dozajlama sistemlerinin, uygulamaya göre optimize edilmiş çıkış nozulları, ölçüm ve kontrol ekipmanlar ve çok çeşitli tamamlayıcı opsiyonlarıyla, volumetrik veya gravimetrik olarak sistemlerinize adapte edilebilir.

Dozajlama kapasitesi, volumetrik makinelerde motor frekans sürücüleri ile kontrol edilir. Sürekli (LIW) besleme konseptiyle çalışan gravimetrik dozajlamalarda ise gelişmiş bir ağırlık kontrol sistemi kullanılır.