NPP Polyplastic, Polimer Teknik’ten TPE üretim hattı tedarik anlaşması imzaladı

Rusya’nın lider kompaund üreticisi NPP Polyplastic, aynı yöne dönen çift vidalı ekstrüderler üreticisi Polimer Teknik ile Moskova’da gerçekleştirilen Rusplastica Fuarı’nda termoplastik elastomer üretim hattı tedarik etmesi üzerine anlaşma imzaladı. Üretim hattı, termoplastik elastomer bazlı malzemelerin üretimi için tasarlanmış olup, şirketin her türlü TPE kompaund üretimini üretmesine olanak sağlayacak.

Anlaşma, 24 Ocak 2024’te Rusya Moskova’da düzenlenen Ruplastica Fuarı’nda bulunan NPP Polyplastic standında törenle imzalandı. Rusya’nın lider kompaund üreticisi, otomotiv endüstrisinde, elektronik üretiminde, büyük ev aletleri, kablo endüstrisi ve demiryolu makası imalatı için kullanılmak üzere geliştirilen birçok TPE markasını piyasaya sürmektedir.

Anlaşmaya ilişkin açıklama yapan NPP Polyplastic Genel Müdürü Alexander Pavlov: “Rusya pazarının termoplastik elastomerlere olan ihtiyacı artıyor. Kaliteli malzemelerin geliştirilmesi ve üretilmesi için bütüncül bir yaklaşıma ihtiyaç var: iyi bir bilimsel temel, deneyim ve özel ekipmanlar bu noktada önem arz ediyor. Üretim hattı tedarikinde güvenilir bir tedarikçi arayışında büyük bir çalışma yürüttük ve önde gelen Türk ekipman üreticisi ile anlaşmaya varmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Polimer Teknik Genel Müdürü Ersel Filiz ise, önde gelen Rus kompaund üreticisi ile iş birliğinin Polimer Teknik için büyük önem taşıdığını belirtti. NPP Polyplastic’e güveni için minnettarız ve tedarik süreleri ve ekipman kalitesine tam güvenimizi ifade ediyoruz.” dedi.

Rusya kompound üreticisi, yeni termoplastik elastomer üretim hattı için 330 milyon rubleden fazla yatırım yapacak. Ekipmanın teslimi 2025’in ilk yarısında planlanmaktadır. Yeni hattın verimliliği 1000 kg/saat olacak.

NPP Polyplastic signed a contract with poex to supply a compound line

НПП «ПОЛИПЛАСТИК» заключил контракт с POLIMER TEKNIK на поставку линии